Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Ладигівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04405337) був реорганізований і увійшов до складу Староостропільської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія краю

Губинське городище.

Губинське давньоруське городище, яке відоме місцевим жителям під назвою Замок, розташоване на південному краю с. Губин Старокостянтинівського р-ну Хмельницької області. Воно займає великий мисовий виступ правого берега р. Случ, при впадінні в неї справа р. Ладижка.

У XII-XIII століттях село Губин було великим поселенням Болохівської землі – давньоруської історичної області Південного Бугу, що сусідила з Галицько-Волинським і Київським князівствами. Однак у 1241 році місто вщент зруйнував князь Данило Галицький, оскільки тутешні князі брали участь у поході на Бакоту. Відтоді місто не відновили, проте ім’я знищеного поселення надали селу, що тепер розташоване на його місці.

З другої половини минулого століття на Губинському городищі археологи проводять дослідження і розкопки.

Губинське літописне городище являє чотирьохдольний археологічний комплекс. Його складовими є чотири взаємопов’язані укріплені сектори, які введено у науковий обіг як Північний, Південний, Південно-Західний і Південно-Східний майдани, захищені декількома фортифікаціями комбінованої системи. Із них Південний майдан, або укріплений торгово-ремісничий посад, виявляє, наприклад, подвійну оборонну лінію, яка історико-архітектурно невіддільна від Північного майдану – дитинця – та інших складових історичного городища.

Знайдено багато артефактів, зокрема плуги, упряжі, елементи возів, підкови, вудила, камінні сокири, підвіски і безліч прикрас. Це чудові екземпляри ювелірних виробів тієї далекої епохи. З усіх знахідок найціннішою є свинцева печатка князя Володимира Всеволодовича 1136 року. Експонати виставлено до огляду в історико-краєзнавчому музеї Старокостянтинова.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *